Credit purceilor pentru controlul buruienilor

Nu numai ca îmi place ideea de animale crescute în libertate, sau „free range”, cum zic americanii, dar pot să fie chiar de mare folos atunci când țin sub control buruienile în culturile mai mari, pe care nu le afectează. Păsările de curte sunt bune și ele.  I-am monitorizat puțin să vad dacă se leagă de frunzele puieților, nu o fac. Mititei așa cum sunt își fac foarte bine loc printre puieți fără să-i deranjeze.

N-am mai crescut porci de câțiva ani, dar i-am luat pe ăștia doi ca să mănânce zerul de la brânza vacilor și alte resturi de pe la bucatărie.

Purceii
Purceii
Purceii
Purceii
Purceii
Purceii
Publicat în Fără categorie

1 răspuns la “Credit purceilor pentru controlul buruienilor

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *