Articol despre școala de puieți în revista Formula AS

Într-una din saptămânile trecute a apărut un articol în revista Formula AS care face un rezumat al primelor postări de aici, de pe scoaladepuieti.ro, în care vă invitam să creșteți puieți din semințele fructelor pe care le mancați. Multumesc domnului Ion Longin Popescu pentru promovare. Iată ce spune:

„Ideea mi se pare admi­ra­bilă: imaginaţi-vă că un milion din cele 4 milioane de ţărani români vor pune la iarnă, în păhărele de plastic, seminţe de cireşe, de caise şi de toate fructele din ogra­dă. Vor avea milioane de puieţi. Urmăriţi-l pe d-l Pă­răuşanu pe site-ul citat şi veţi vedea cum merg lucrurile. „

Articolul poate fi citit și pe site-ul revistei Formula AS, aici.  O corectură fac doar. În articol scrie că sunt din Gorj, dar eu sunt din județul Vâlcea, câteva localități mai la sud de Horezu. Ce-i drept, aproape de granița județului Vâlcea cu județul Gorj.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *